Oświadczenie dot. konia Bob the Builder

Polski koń, Bob The Builder (nr 37), który, pod jeźdźcem Michałem Knapem, upadł na przeszkodzie nr 15 na głównej arenie, otrzymał natychmiastową pomoc weterynaryjną na miejscu wypadku i został niezwłocznie przetransportowany do kliniki weterynaryjnej, w celu dalszej diagnostyki.
Niestety, badanie rentgenowskie wykazało nieoperacyjne złamanie kości pęcinowej prawej kończyny przedniej. Za zgodą właściciela i jeźdźca, podjęto decyzję o uśpieniu konia w humanitarnych warunkach. Sekcja zwłok konia zostanie przeprowadzona w klinice weterynaryjnej.

 

INFORMACJE DLA AKREDYTOWANYCH MEDIÓW

AKREDYTACJE

Wstęp do Centrum Prasowego możliwy jest wyłącznie na podstawie akredytacji medialnej.

Przed odbiorem akredytacji prosimy o upewnienie się, czy otrzymali Państwo e-mailem potwierdzenie jej przyznania z Centrum Prasowego.

Biuro Akredytacyjne
Akredytację medialną oraz karty parkingowe należy odebrać osobiście w Biurze Akredytacyjnym, które będzie zlokalizowane na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona, Morawa 36, Strzegom (GPS: N50° 58' 14.187", E16° 23' 46.634"). Sprawdź na mapie.

Biuro Akredytacyjne będzie czynne w dniach od 14 do 20 sierpnia w godzinach od 8.00 do 20.00.

Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. Proces akredytacji w zależności od natężenia ruchu może potrwać około 30-45 min.

Akredytacje będą wydawane po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Ważna informacja: Przed wjazdem na parking PRESS/VIP i wejściem na teren hipodromu wymagane jest odebranie akredytacji i karty parkingowej. Sprawdź na mapie lokalizację parkingu.

CENTRUM PRASOWE

Centrum Prasowe będzie zlokalizowane na terenie hipodromu obok głównej areny w odległości około 20 metrów od Mixed Zone używanej podczas ujeżdżenia i skoków oraz 300 metrów od strefy Mixed Zone na trasie crossu. Sprawdź na mapie.

Centrum Prasowe będzie czynne:
15 sierpnia, godz. 10.00 – 16.00
16 sierpnia, godz. 8.00 – 20.00
17-20 sierpnia, 8.00 – do trzech godzin po zakończeniu konferencji prasowej

Akredytacja uprawnia do wstępu: na Trybunę Prasową, stref Mixed Zone, Centrum Prasowego oraz strefy Premium Hospitality. Nie uprawnia do wstępu na teren stajni.
Prosimy, aby akredytacja była umieszczona w miejscu widocznym dla służb technicznych i porządkowych.

Dostęp do Internetu
Bezpłatne Wi-Fi będzie dostępne w Centrum Prasowym oraz strefach Mixed Zone. Dostęp do Wi-Fi będzie zabezpieczony hasłem. Hasło będzie dostępne dla wszystkich akredytowanych mediów.

Konferencje prasowe
Harmonogram konferencji prasowych będzie dostępny w Centrum Prasowym. Prosimy o sprawdzanie aktualizacji na tablicy informacyjnej.

Zdjęcia
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do użytku redakcyjnego można pobrać na stronie: www.photo.strzegom2017.pl

FOTOREPORTERZY

Fotoreporterzy posiadający akredytację FOTO mogą̨ przebywać na płycie areny głównej oraz na trasie crossu wyłącznie w miejscach wyznaczonych przez organizatora.

Kamizelki
Kamizelki dla fotoreporterów będą wydawane w Centrum Prasowym za kaucją zwrotną w wysokości 50 złotych lub 10 euro. Fotoreporterzy zobowiązani są do noszenie kamizelek podczas wykonywania swoich obowiązków.

Fotoreporterzy zobowiązani są do udziału w szkoleniach dotyczących zachowania podczas poszczególnych konkursów: w czwartek przed ujeżdżeniem, w sobotę przed crossem oraz w niedzielę przed konkursem skoków.

Fotoreporterów, którzy chcą przebywać na płycie areny głównej obowiązuje dress code. Niedopuszczalne są krótkie spodenki, topy bez rękawów oraz ubrania z logo sponsorów.

TV/Wideo/Film
Filmowanie przebiegu zawodów (włącznie z rozprężalniami i salą konferencyjną) za pomocą wszelkiego rodzaju urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk do użytku profesjonalnego/komercyjnego nie jest dozwolone i wymaga specjalnego pozwolenia.

Ekipy telewizyjne przed przyjazdem zobowiązane są do kontaktu z przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, Christianem Osterode, Head of Broadcast & Media Rights (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zakwaterowanie
Wszelkie pytania dotyczące hoteli i zakwaterowania prosimy kierować do Roksany Kłos: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Transport/Parking

Przez wszystkie dni zawodów dla dziennikarzy z akredytacją prass/photo dostępny będzie transport z miejsca zawodów do hoteli. Transport wyjeżdżać będzie o godzinie 8:00 z Hotelu Zamkowego oraz Hotelu przy Oślej Bramie w Książu oraz o godzinie 8:20 z Pensjonatu Gallery w Świebodzicach (zatrzymywać będzie się on przy wejściu do hotelu). Powrót każdego dnia zaplanowany jest na godzinę 19:00 i odjeżdżać będzie z parkingu dla prasy. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją biura prasowego.

Dla wszystkich akredytowanych mediów zostanie zorganizowany bezpłatny parking.

Poruszanie się po terenie Hipodromu
Na terenie hipodromu obowiązuje całkowity zakaz używania samochodów osobowych. Aby poruszać się po terenie hipodromu istnieje możliwość zarezerwowania pojazdów elektrycznych typu wózek golfowy, dwu i czteroosobowych - Electrocar Plus. Oferta obowiązuje do 31 lipca. Szczegóły dostępne tutaj: http://www.strzegom2017.pl/images/statyczne/electriccar/ElectricCar_PL.pdf
Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, dostępność na miejscu może być ograniczona.

Wynajem samochodów
Dla wszystkich odwiedzających Mistrzostwa Europy w WKKW firma Hertz przygotowała preferencyjną ofertę wynajmu aut. Szczegóły dostępne tutaj: https://www.hertz.co.uk/rentacar/special-offers/strzegom-2017

Hertz: transfery, wynajem samochodu z kierowcą
Nasz partner firma Hertz przygotowała specjalną ofertę transferów na trasach: Wrocław – Hipodrom, Strzegom – Hipodrom Świdnica – Hipodrom oraz Wałbrzych – Hipodrom. Sprawdź szczegóły oferty.

Aby zarezerwować usługę prosimy o kontakt z Piotrem Martyniukiem, nr. tel.: 785 065 053

Strona internetowa i social media

Oficjalne hasztagi:

 • #Strzegom2017
 • #Eventing
 • #Strzegom
 • #EuropeanChampionships
 • #Equestrian
 • #FEIEuros2017


INFORMACJE MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI JEŹDZIECKIEJ

 • Zapisz się do serwisu informacyjnego: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Skorzystaj z bezpłatnego serwisu zdjęć: www.feiphotos.org
 • Korzystaj z treści wideo: www.youtube.com/user/feichannel
 • Biografie zawodników: www.fei.org/bios

Oficjalne hasztagi:

 • #FEIEuros2017
 • #Eventing
 • #Strzegom2017

Międzynarodowa Federacja Jeździecka będzie publikować treści na:

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner 555x150 hertz

baner 262x150 premium hosp

 

baner 262x150 teitv

Program

Środa, 16.08.2017

15:00 - Pierwszy Przegląd koni

Czwartek, 17.08.2017

10:15 - 16:30 - Ujeżdżenie - część I

Piątek, 18.08.2017

10:15 - 16:30 - Ujeżdżenie - część II

Sobota, 19.08.2017

11:00 - 16:30 - Cross Country

Niedziela, 20.08.2017

09:00 - Drugi przegląd koni
11:00 - 12:45 - Skoki - Część I
14:15 - 15:30 - Skoki - Część II – Najlepszych 25 koni
15:35 - Dekoracja medalowa i ceremonia zamknięcia

Youtube

Twitter

Instagram